PradžiaApie musPareigūnuiMemorialasProjektaiVersluiKontaktai

Dažname iškvietime, į kurį vyksta policijos pareigūnai, liudininkai ar nukentėjusieji yra mažamečiai ar nepilnamečiai vaikai. Lietuvoje 2017 m. rugsėjo mėn. prasidėjo projektas „Meškiuko terapija“, kurio tikslas – įvykio vietoje suteikti emocinę paramą įvairiuose įvykiuose atsidūrusiems vaikams.

Projekto „Meškiuko terapija“ metu renkamos lėšos pliušinių meškiukų pirkimui į budinčių policijos pareigūnų automobilius. Tai kitose šalyse jau patikrintas ir visuomenės teigiamai priimtas sumanymas, kurios pagrindinis tikslas – nuraminti stresą ar šoką patyrusį vaiką. Policijos pareigūnas dažniausiai yra pirmas asmuo, kuriam įvykio vietoje tenka su vaiku bendrauti, paguosti ir jį nuraminti. Visiems vaikams puikiai pažįstamas žaislas – pliušinis meškiukas – padeda nuraminti vaiką, ištiktą isterijos ar patyrusį šoko būseną, o policijos pareigūnas gali vykdyti tiesioginę savo darbo paskirtį, su vaiku lengviau randa bendrą kalbą.

Šis sumanymas pirmą kartą įgyvendintas dar 1990 m., Londone, kai greitosios pagalbos darbuotojai įteikdavo pliušinius meškiukus nukentėjusiems vaikams. Vėliau šį sumanymą plačiau paskleidė tarptautinė organizacija – „Raudonasis kryžius“, o Australijoje iki šiol kiekvienais metais išduodama tūkstančiai pliušinių meškiukų įvairioms specialiosioms tarnyboms, vykstančioms į iškvietimus. Estijoje vykdomas sumanymas „Kallikaru“, kurio dėka Estijos policijos pareigūnų automobiliuose „apsigyveno“ pliušiniai meškučiai, yra sėkmės pavyzdys. Būtent bendradarbiaujant su šio sumanymo Estijoje rengėjais, tapatus sumanymo įgyvendinimas pradėtas ir Lietuvoje.

Projekto „Meškiuko terapija“ metu tikimasi surinkti 7000 eurų, už kuriuos pavyktų nupirkti 1000 pliušinių meškiukų – po du kiekvienam Lietuvoje budinčių pareigūnų automobiliui. Visos paaukotos lėšos bus skirtos tam, kad:

  1. būtų nupirkti meškiukai. Mūsų tikslas - kiekviename patruliuojančių pareigūnų automobilyje turi apsigyventi po du meškiukus;
  2. būtų nupirktas meškiukams skirtas specialus įpakavimas;
  3. paruošti meškiukai būtų transportuojami į visus Lietuvos kampelius.

Aukoti lėšas galima:
LT337300010151812319 AB „Swedbank“
VšĮ „Saugus angelas“
Mokėjimo paskirtyje nurodykite: projektui "Meškiuko terapija"

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų gerumą,
VŠĮ Saugus Angelas komanda.

 

Įvairios publikacijos apie projektą „Meškiuko terapija“:

http://alkas.lt/2017/09/14/policininku-automobiliuose-apsigyvens-pliusiniai-meskiukai-nukentejusiems-vaikams/

https://www.alfa.lt/straipsnis/50216641/nekasdienes-priemones-pareigunu-darbe-policininku-automobiliuose-pliusiniai-meskiukai

http://kaunas.kasvyksta.lt/2017/09/18/sveikata/pareigunai-kai-kuriems-nukentejusiesiems-taikys-meskiuko-terapija/

http://www.kaisiadorysvvg.lt/75-visos-naujienos/411-tsiame-aukojimo-tradicij.html

http://goldfm.lt/podcast/policininku-automobiliuose-apsigyvens-meskiukai/

 

Mūsų kontaktai kilus klausimams ar dėl papildomos informacijos:
tel. nr.: (8-646) 05640
el. paštas: saugusangelas@gmail.com